Belka
Wtorek, 19 Lutego 2019   imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MR: Polska-Saksonia: start 2 projektów edukacyjnych (komunikat)

Data publikacji: 2017-08-07, Data modyfikacji: 2017-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 

- MR informuje:

Wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak podpisał dwie umowy dla projektów realizowanych w ramach programu Interreg Polska - Saksonia 2014-2020.

Zawierane umowy to kolejne projekty w zakresie edukacji - jednym z tematów programu. Unijne wsparcie dla tych dwóch projektów wyniesie 0,7 mln euro.

-Dzisiejsze wydarzenie jest ważne nie tylko dla wnioskodawców projektów, ale przede wszystkim dla dzieci, młodzieży i ich wychowawców na polsko-niemieckim pograniczu. Nauka języka od najmłodszych lat, możliwość odbycia zagranicznych praktyk oraz rozwijanie przedsiębiorczych postaw - to wszystko ułatwi młodym ludziom start w dorosłe życie - powiedział wiceszef resortu rozwoju Adam Hamryszczak.

Obydwa projekty wzbogacą ofertę edukacyjną na obszarze wsparcia oraz umożliwią polsko-niemiecką wymianę dobrych praktyk edukacyjnych. Dzięki pierwszemu z nich zostanie opracowana koncepcja modułowego polsko-niemieckiego doskonalenia nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz przeszkolonych łącznie 100 polskich i niemieckich pracowników przedszkoli.

Celem drugiego przedsięwzięcia jest dostosowanie kształcenia zawodowego do realiów transgranicznego rynku pracy. Dla sukcesu tego projektu kluczowe jest zaangażowanie przedsiębiorców i ich współpraca z nauczycielami zawodów. Z zaplanowanych staży w Saksonii skorzysta 120 polskich uczniów, a ich rówieśnicy z Niemiec odbędą szkolenie na Dolnym Śląsku. Beneficjenci zorganizują również giełdy współpracy i warsztaty pomiędzy placówkami edukacyjnymi i przedsiębiorcami. Powstanie także dwujęzyczny portal internetowy informujący o ofertach edukacyjnych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść - z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

 

kom/ march/, Źródło artykułu: MR
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat brzeski – powiat zachodniej części województwa opolskiego z siedzibą w mieście Brzeg. W jego skład wchodzą gminy: Brzeg, Grodków, Lewin Brzeski, Lubsza, Olszanka i Skarbimierz. Powiat położony na Nizinie Śląskiej w dorzeczu środkowej Odry, obejmujący swym zasięgiem obszar 877 km2.

  Na terenie powiatu ustanowionoo 5 rezerwatów przyrody: „Przylesie”, „Leśna Woda”, „Rogalice”, „Lubsza” i „Śmiechowice”. Infrastrukturę wodną stanowi Odra oraz Nysa Kłodzka.

  Poza przyrodą powiat brzeski przyciąga turystów licznymi zabytkami - są wśród nich: renesansowy ratusz w Brzegu, klasycystyczny w Lewinie Brzeskim i późnoklasycystyczny w Grodkowie, liczne pałace i zamki, a wśród nich XIII wieczny „Śląski Wawel”,czyli zbudowany przez Bolka I Świdnickiego Zamek Piastów Śląskich.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola