Belka
Wtorek, 19 Lutego 2019   imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Brzegu

 
Problemy komunikacyjne, demograficzne, mieszkaniowe i ekologiczne - na tych czterech głównych tematach skupiła się debata trzech kandydatów na burmistrza Strzelec Opolskich. Wątek komunikacyjny od lat budzi w Strzelcach Opolskich wielkie emocje. Zjazd z autostrady w Olszowej sprawia, że ruch z kierunku Kędzierzyna-Koźla wpada prosto do śródmieścia a każdy wypadek na A4 blokuje miasto. Urzędujący burmistrz Tadeusz Goc, kandydat KWW Ziemia Strzelecka, twierdzi, że nie było politycznej woli budowy obwodnicy południowej, więc samorząd stara się tak remontować drogi i budować ronda, by rozładować ruch w mieście. Jan Chabraszewski, kandydat PiS, przekonywał, że wreszcie jest rządowa zgoda na budowę obwodnicy południowej i w budżecie państwa na rok 2019 pojawią się pieniądze na prace przygotowawcze. Henryk Rudner, radny i kandydat Mniejszości Niemieckiej, przekonywał, że budowę obwodnicy należy skorelować z nowym węzłem komunikacyjnym w samym mieście. Dodał, że przyzwolenie rządu nie dziwi, bo jest dobra koniunktura gospodarcza, w samych Strzelcach Opolskich bezrobocie spadło poniżej 5 procent i nowym firmom trzeba zapewnić dobry dojazd. Kandydaci spierali się o pomysły na budownictwo mieszkaniowe. Chabraszewski chwalił rządowy program Mieszkanie Plus, jego rywale twierdzili, że program ten, choć w założeniu dobry, jeszcze nie wystartował, dlatego trzeba wspierać lokalny program Twoje M, w ramach którego budowany jest już pierwszy blok. Kolejnym tematem był fetor, który roztacza się czasem wokół Kronospanu, ale debata szybko skupiła się na metodach walki z niską emisją. Goc i Rudner narzekali, że rządowego programu Czyste Powietrze nie można łączyć z programami lokalnymi.

 


Radio Opole
 
Data pliku video: 2018-10-08, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat brzeski – powiat zachodniej części województwa opolskiego z siedzibą w mieście Brzeg. W jego skład wchodzą gminy: Brzeg, Grodków, Lewin Brzeski, Lubsza, Olszanka i Skarbimierz. Powiat położony na Nizinie Śląskiej w dorzeczu środkowej Odry, obejmujący swym zasięgiem obszar 877 km2.

  Na terenie powiatu ustanowionoo 5 rezerwatów przyrody: „Przylesie”, „Leśna Woda”, „Rogalice”, „Lubsza” i „Śmiechowice”. Infrastrukturę wodną stanowi Odra oraz Nysa Kłodzka.

  Poza przyrodą powiat brzeski przyciąga turystów licznymi zabytkami - są wśród nich: renesansowy ratusz w Brzegu, klasycystyczny w Lewinie Brzeskim i późnoklasycystyczny w Grodkowie, liczne pałace i zamki, a wśród nich XIII wieczny „Śląski Wawel”,czyli zbudowany przez Bolka I Świdnickiego Zamek Piastów Śląskich.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola