Belka
Poniedziałek, 22 Kwietnia 2019   imieniny: Kaja, Leon, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolej piaskowa - Ostatni Wysoki Brzeg

 
W piątek (14. XII) jechał ostatni pociąg z piaskiem na most zsypowy Wysoki Brzeg w Jaworznie. Jest to, a w zasadzie to już był, jeden z dwóch funkcjonujących mostów gdzie dostarczano piasek do sprzedaży. W skrócie - budowlanka. Jedyny obecnie czynny taki most znajduje się w Zabrzu na Biskupicach (Wojciech). Od dłuższego czasu była znana data ostatniego pociągu w to miejsce. W terenie spotkałem kilku znajomych (pozdrawiam!), którzy tak jak ja wybrali się w ten piątkowy zimny poranek by zrobić pożegnalne zdjęcia składu kierującego się na Wysoki Brzeg. Pierwotnie myślałem, że pierwszy pociąg będzie jechał na Staszica, a drugi na Wysoki Brzeg. Jednak było odwrotnie. Ciekawe czy pojawi się kolejny "ostatni" pociąg w to miejsce. A, i zapomniałem dodać - całość prowadziła tamara o numerze 282.

 


BreathOfIndustry
 
Data pliku video: 2018-12-26, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Wybrane firmy
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat brzeski – powiat zachodniej części województwa opolskiego z siedzibą w mieście Brzeg. W jego skład wchodzą gminy: Brzeg, Grodków, Lewin Brzeski, Lubsza, Olszanka i Skarbimierz. Powiat położony na Nizinie Śląskiej w dorzeczu środkowej Odry, obejmujący swym zasięgiem obszar 877 km2.

  Na terenie powiatu ustanowionoo 5 rezerwatów przyrody: „Przylesie”, „Leśna Woda”, „Rogalice”, „Lubsza” i „Śmiechowice”. Infrastrukturę wodną stanowi Odra oraz Nysa Kłodzka.

  Poza przyrodą powiat brzeski przyciąga turystów licznymi zabytkami - są wśród nich: renesansowy ratusz w Brzegu, klasycystyczny w Lewinie Brzeskim i późnoklasycystyczny w Grodkowie, liczne pałace i zamki, a wśród nich XIII wieczny „Śląski Wawel”,czyli zbudowany przez Bolka I Świdnickiego Zamek Piastów Śląskich.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola