Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Termomodernizacja PSP 1

Data dodania: 2018-12-14
Wniosek Gminy Brzeg pn.: „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Brzeg w zakresie PSP nr 1” otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalne... więcej »
 
 

Nowe wiaty

Data dodania: 2018-12-14
W ramach kontynuacji programu rozpoczętego dwa lata temu w roku 2018 wybudowanych zostało 21 nowych wiat śmietnikowych na terenie miasta. więcej »
 
 

Jubileusz brzeskich Amazonek

Data dodania: 2018-12-14
Brzeskie Stowarzyszenie Amazonek 11 grudnia br. uroczyście obchodziło dziesiątą rocznicę powstania. więcej »
 
 

Ulica Jana Pawła II - koncepcja przebudowy

Data dodania: 2018-12-14
Gmina Brzeg mając na celu poprawę układu komunikacyjnego planuje przebudowę ul. Jana Pawła II wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Piastowską. więcej »
 
 

Konkursy ekologiczne zakończone

Data dodania: 2018-12-14
11 grudnia br. odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych organizowanych przez burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka pn. „Nowe życie odpadów” w kategoriach: Eko &nd... więcej »
 
 

Wojewódzkie obchody Święta Pszczelarzy

Data dodania: 2018-12-11
9 grudnia br. w Brzegu odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Świętego Ambrożego – Patrona Pszczelarzy. Uroczystość została zorganizowana przez Zarząd Wojewódzki Zwi... więcej »
 
 

Świąteczna iluminacja w Rynku

Data dodania: 2018-12-11
Świąteczna iluminacja została uroczyście odsłonięta 8 grudnia br. w brzeskim rynku. To jubileuszowa, dziesiąta edycja tej imprezy przygotowanej przez produkującą słodycze firmę... więcej »
 
 

Turniej mikołajkowy w I LO

Data dodania: 2018-12-11
Janusz Korczak powiedział kiedyś, że "kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. I Liceum Ogólnokształcące od lat realizuje tę maksymę, organizu... więcej »
 
 

Życie na nowo

Data dodania: 2018-12-07
Osoba pisząca myśli przede wszystkim o czytelniku. W tej chwili dla mnie jednak najważniejsze jest pisanie dla samej przyjemności pisania. Muszę na nowo odzyskać wiarę w siebie po bez mała t... więcej »
 
 

Życie na kredyt

Data dodania: 2018-12-07
Dawno temu, mój 90-letni wujek powiedział: do osiemdziesiątki żyłem normalnie, a potem na kredyt. Wtedy nie bardzo rozumiałam tych słów, ale je zapamiętałam. Bogu dzięki m... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 480
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat brzeski – powiat zachodniej części województwa opolskiego z siedzibą w mieście Brzeg. W jego skład wchodzą gminy: Brzeg, Grodków, Lewin Brzeski, Lubsza, Olszanka i Skarbimierz. Powiat położony na Nizinie Śląskiej w dorzeczu środkowej Odry, obejmujący swym zasięgiem obszar 877 km2.

  Na terenie powiatu ustanowionoo 5 rezerwatów przyrody: „Przylesie”, „Leśna Woda”, „Rogalice”, „Lubsza” i „Śmiechowice”. Infrastrukturę wodną stanowi Odra oraz Nysa Kłodzka.

  Poza przyrodą powiat brzeski przyciąga turystów licznymi zabytkami - są wśród nich: renesansowy ratusz w Brzegu, klasycystyczny w Lewinie Brzeskim i późnoklasycystyczny w Grodkowie, liczne pałace i zamki, a wśród nich XIII wieczny „Śląski Wawel”,czyli zbudowany przez Bolka I Świdnickiego Zamek Piastów Śląskich.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola