Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Brzeg, Skarbimierz, Grodków, Lewin Brzeski, Lubsza
Belka
Czwartek, 16 Sierpnia 2018   imieniny: Nora, Joachim, Roch
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Koszmary zasną ostatnie

Data dodania: 2018-08-15
Mroźny luty 2017 roku. Podczas śnieżnej zawieruchy Marek Bener rozpoczyna poszukiwania ofiary mobbingu i chorującego na depresję Jana Stemperskiego. więcej »
 
 

Egowioślarze znów rywalizują

Data dodania: 2018-08-12
Przy okazji Brzeskiej Wakacjady Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu ponownie proponuje sprawdzenie swoich umiejętności na ergometrze wioślarskim na dystansie 500 metrów. więcej »
 
 

Słodka powieść z nutką pikanterii

Data dodania: 2018-08-08
W cukierni „Słodka” już od progu pachnie wanilią i sernikiem. Jagoda piecze i ozdabia słodkości, wkładając w to całe serce. więcej »
 
 

Czwarte turnieje BALS i BLLP

Data dodania: 2018-08-08
Dwójka z Namysłowa – Oleg Lisovol i Łukasz Klepacki po raz drugi z rzędu wygrała turniej eliminacyjny siatkówki plażowej Beach BALS. więcej »
 
 

Kajakarze kręcili ósemkę

Data dodania: 2018-08-04
W niedzielę na Marinie odbyły się drugie w tym roku regaty kajakowych dwójek, tym razem w nowej formule od nazwą Letnia Kajakowa Ósemka. więcej »
 
 

Trzecie turnieje BALS i BLLP

Data dodania: 2018-08-01
Po raz trzeci w tym roku finał turnieju siatkówki plażowej Beach BALS był wewnętrzną sprawą ekip przyjezdnych. więcej »
 
 

MOPS ma nową siedzibę

Data dodania: 2018-07-27
W środę, 25 lipca br., odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Bolesława Chrobrego 32a w Brzegu. więcej »
 
 

Rewaloryzacja brzeskiego Ratusza

Data dodania: 2018-07-27
Miło nam poinformować, że rewaloryzacja brzeskiego ratusza doczekała się dofinansowania w kwocie 3 986 102,53 zł ze środków unijnych w ramach poddziałania 5.3.1 Dziedzictwo kulturowe ... więcej »
 
 

Turnieje BALS i BLLP

Data dodania: 2018-07-27
Podobnie jak w pierwszym turnieju, również w drugich zawodach siatkówki plażowej Beach BALS, w finale zmierzyły się dwie pary przyjezdne. więcej »
 
 

W żłobkach i przedszkolach miejsc nie brakuje

Data dodania: 2018-07-20
W piątek, 13 lipca br., miało miejsce oficjalne otwarcie Niepublicznego Żłobka „Wesoła Sowa”, znajdującego się przy ulicy Wojska Polskiego w Br... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 475
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat brzeski – powiat zachodniej części województwa opolskiego z siedzibą w mieście Brzeg. W jego skład wchodzą gminy: Brzeg, Grodków, Lewin Brzeski, Lubsza, Olszanka i Skarbimierz. Powiat położony na Nizinie Śląskiej w dorzeczu środkowej Odry, obejmujący swym zasięgiem obszar 877 km2.

  Na terenie powiatu ustanowionoo 5 rezerwatów przyrody: „Przylesie”, „Leśna Woda”, „Rogalice”, „Lubsza” i „Śmiechowice”. Infrastrukturę wodną stanowi Odra oraz Nysa Kłodzka.

  Poza przyrodą powiat brzeski przyciąga turystów licznymi zabytkami - są wśród nich: renesansowy ratusz w Brzegu, klasycystyczny w Lewinie Brzeskim i późnoklasycystyczny w Grodkowie, liczne pałace i zamki, a wśród nich XIII wieczny „Śląski Wawel”,czyli zbudowany przez Bolka I Świdnickiego Zamek Piastów Śląskich.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola