Belka
Wtorek, 19 Lutego 2019   imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Duże emocje w lidze siatkarzy

Data dodania: 2019-02-13
Efektowne akcje, długie wymiany i zwroty sytuacji – tak wyglądał niedzielny mecz na szczycie Brzeskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. więcej »
 
 

Pod siatką i koszem

Data dodania: 2019-02-08
W minioną niedzielę o punkty grały zespoły uczestniczące w Brzeskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki i Brzeskiej Lidze Koszykówki. więcej »
 
 

Kolejna kamienica odzyskała blask

Data dodania: 2019-02-05
Kamienica przy ulicy Wolności 4 dołączyła do grona odrestaurowanych, zabytkowych obiektów więcej »
 
 

Lektury Zofii

Data dodania: 2019-02-01
Żeby pisać trzeba czytać. Człowiek, który tego nie robi traci, ubożeje jego słownictwo. Czytającym łatwiej formułować myśli a i pisanie sprawia przyjemność. D... więcej »
 
 

Otwarcie wystawy kroniki

Data dodania: 2019-02-01
5 marca 2019 roku otwarta zostanie wystawa kronik p. Zofii Mogilnickiej w siedzibie dawnego Gimnazjum nr 3 przy ul. Bohaterów Monte Cassino 14 w Brzegu. więcej »
 
 

Przetestuj chatbot wrocławskiego lotniska

Data dodania: 2019-02-01
Port Lotniczy Wrocław wkracza w nową erę. Jako pierwsze lotnisko w Polsce przygotowuje się do uruchomienia swojego chatbota. Zostań testerem i wypróbuj jego możliwości. Twoja opinia jest w... więcej »
 
 

Cała Polska ratuje maltretowanego Nestora, psa...

Data dodania: 2019-01-31
Nawet najlepszy rodowód niewiele dziś znaczy - ofiarą zaniedbania może paść zwykły pies rasy "kundel", ale też pies z bardzo cennym rodowodem. więcej »
 
 

Nowe mieszkania socjalne

Data dodania: 2019-01-30
Jak już informowaliśmy, w grudniu ub.r. powstało sześć nowych mieszkań socjalnych w wielorodzinnym budynku przy ul. Grobli 9A w Brzegu. więcej »
 
 

Wspomóżmy Mikołaja

Data dodania: 2019-01-26
Mikołaj Górski to 7-letni chłopczyk, mieszkaniec naszego miasta, który urodził się z wielonarządowym upośledzeniem. więcej »
 
 

Rewaloryzacji zieleni miejskiej

Data dodania: 2019-01-26
Trwają prace w ramach kolejnego dużego projektu na terenie Gminy Brzeg pn. „Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez rozwój terenów zieleni miejskiej w Brzegu”. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 485
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat brzeski – powiat zachodniej części województwa opolskiego z siedzibą w mieście Brzeg. W jego skład wchodzą gminy: Brzeg, Grodków, Lewin Brzeski, Lubsza, Olszanka i Skarbimierz. Powiat położony na Nizinie Śląskiej w dorzeczu środkowej Odry, obejmujący swym zasięgiem obszar 877 km2.

  Na terenie powiatu ustanowionoo 5 rezerwatów przyrody: „Przylesie”, „Leśna Woda”, „Rogalice”, „Lubsza” i „Śmiechowice”. Infrastrukturę wodną stanowi Odra oraz Nysa Kłodzka.

  Poza przyrodą powiat brzeski przyciąga turystów licznymi zabytkami - są wśród nich: renesansowy ratusz w Brzegu, klasycystyczny w Lewinie Brzeskim i późnoklasycystyczny w Grodkowie, liczne pałace i zamki, a wśród nich XIII wieczny „Śląski Wawel”,czyli zbudowany przez Bolka I Świdnickiego Zamek Piastów Śląskich.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola